пʼятниця, 29 жовтня 2021 р.

Поради підліткам "Як не стати жертвою злочину".

1. Не ходити поодинці!

Якщо ви пізно повертаєтеся додому, то попросіть знайомих, друзів проводити вас. Плануйте, аби ваш шлях проходив людними та освітленими місцями. Зніміть цінні речі та заховайте їх до сумочки. Не заходьте до під’їзду чи ліфту разом з незнайомими людьми. Не сідайте у незнайому машину. Краще за все не виходити надто пізно на вулицю. Завжди повідомляйте батьків, де ви перебуваєте.

2. Ставтеся уважно до нових знайомств!

Намагайтеся не відвідувати квартири або гуртожитки своїх знайомих поодинці, особливо увечері. Не запрошуйте нових знайомих до себе, якщо ви в них не впевнені. Пам’ятайте: залишатися наодинці з незнайомцями, якими б не були привабливими запрошення — у кіно, кафе, проїхати на машині, навіть заради допомоги людям, — не можна!

3. Не вживайте алкоголь або наркотики!

Ті, хто вживає алкоголь чи наркотики, часто потрапляють у сумнівні компанії та стають жертвами своїх же сумнівних знайомих. Крім того, залежність від алкоголю та наркотиків призводить до залежності від злочинців, а відтак і до скоєння злочину.

4. Кроки за спиною.

Якщо ви почули кроки за спиною або побачили підозрілу людину, яка прямує вам назустріч, — змініть темп, перейдіть кілька разів на іншу сторону вулиці. Якщо хтось вас переслідує, не панікуйте. Дійте спокійно. Перейдіть на біг. Рухайтеся у бік освітленої частини вулиці і людних місць. Починайте кричати дуже голосно: «Пожежа! Горимо!» — на такі крики швидше визирнуть жителі будинків. Можна, врешті-решт, розбити стекло в будинку — це краще, ніж стати жертвою нападу.


5. А якщо ніхто не допоміг?

Якщо злочинець наздогнав вас і нікому допомогти, то в такій ситуації не існує єдиного рецепту. Тримайтеся спокійно. Довіртеся своїм інстинктам. Найголовніше — це збереження вашого життя. Можна спробувати схитрувати. Наприклад, поводитися як божевільний. Якщо злочинець — ґвалтівник, то можна сказати, що ви хворі на венеричне захворювання (сифіліс, гонорея) і завтра вас покладуть до лікарні для лікування. Якщо озброєний грабіжник вимагає гаманець, погрожуючи вбити, спокійно віддайте гаманець. В усіх випадках поводьтеся спокійно. Уважно розгляньте злочинця і, як тільки стане можливим, повідомте про подію до відділку міліції.

Злочинці обирають собі у жертву людей, невпевнених у собі, у пригніченому стані. Тому прагніть завжди бути:

жвавими;

спокійними у будь-яких ситуаціях;

будьте тактовними!

Якщо ви стали свідком правопорушення, обов’язково:

повідомте про це у відділок міліції — особисто або по телефону 102 (пам’ятайте, якщо ви дізналися про злочин і не повідомили правоохоронні органи, то це — правопорушення);

допоможіть тим, хто постраждав (викличте «швидку допомогу», у разі потреби надайте першу невідкладну допомогу: штучне дихання, зупинка кровотечі та ін.);

будьте уважні (намагайтеся запам’ятати обставини правопорушення, прикмети порушника, але не слід самому втручатися в ситуацію, це може призвести до ще більших ускладнень і бути небезпечним для вас);

Поради підліткам:
1. Перебуваючи на вулиці, будьте уважні: не підходьте до машини, що зупинилася, навіть якщо вас просять показати напрямок руху, або вказати точну адресу, чи незнайомі дорослі хочуть передати вам якесь доручення від батьків.
2. Завчасно обирайте найбезпечніший маршрут, обговорений із батьками, якщо ви будете пересуватися самі. Вулиці повинні бути освітлені та багатолюдні.
3. За можливістю уникайте маршрутів через безлюдні сквери та парки.
4. Ідіть по краю тротуарів або назустріч руху машин – таким чином ви зменшите можливість раптового нападу.
5. Оберніться перед тим, як увійти у двір, під’їзд, ліфт. Якщо в під’їзд заходить незнайомець і з вами чекає на ліфт, не поспішайте сідати в кабіну, краще підіть пішки.
6. Не користуйтеся без необхідності в салонах транспорту мобільними телефонами, це може спровокувати грабіжників вийти за вами та пограбувати вас.
7. Будьте уважні та обережні в годину пік у транспорті.
8. Гроші та документи носіть у внутрішніх кишенях одягу, задні кишені – легка здобич для грабіжника.
9. Не носіть мобільний телефон на шнурку на шиї – всі шнурки елементарно обриваються або зрізаються.
10. Не давайте свій мобільний незнайомцям, навіть для «дуже важливого дзвінка», або якщо вони представилися працівниками поліції. Діти мають право не давати без дозволу батьків цінні речі.
11. Якщо ви помітили, що вас переслідують, намагайтеся змінити темп та напрямок, зайдіть у людне місце: кафе, магазин, кіоск, за можливості попросіть своїх близьких зустріти вас (зайти за вами).
12. У випадку нападу якомога голосніше кличте на допомогу, кричіть слово «пожежа», на нього люди реагують швидше, визираючи у вікна, або «допоможіть».
13. Якщо ви впевнені, що самостійно подолаєте супротивника, використовуйте своє право на необхідну самооборону.
14. Перебуваючи вдома наодинці, в жодному разі не відчиняйте незнайомим двері, навіть якщо до вас завітала поліція. Передзвоніть і повідомте батькам про візит незнайомців. Якщо вас запитують, коли повернуться батьки, скажіть, що вони скоро прийдуть (вийшли у магазин чи до сусідів тощо), а самі в цей час зателефонуйте батькам.

15. Пам’ятайте, що ваші цінні речі, особливо вироби із золота і срібла можуть стати легкою здобиччю грабіжників, тому бажано носити цінні прикраси тільки в присутності батьків. Шахраї можуть виманювати під будь-яким приводом (узяти подивитися, порівняти їх зі своїми і т.п.). Пам’ятайте, що дитина зазвичай першою потрапляє в поле зору злочинця. Тому у стінах навчального закладу робітники та педагогічний колектив не несуть відповідальності за ваші мобільні телефони, цінні речі, дороге взуття та вбрання, золоті прикраси. Одяг та взуття сучасної дитини повинні бути безпечними та зручними.
16. Увага! У будь-якому випадку намагайтеся запам’ятати зовнішність злочинця, його вік, зріст, ходу, у що він був одягнений, напрямок руху та негайно повідомте про це в поліцію. Багато злочинів можна попередити, а ті, що сталися, – розкрити за «гарячими слідами», у разі вашого своєчасного звернення в поліцію.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Круглий стіл на тему: "Євроінтеграція - шлях до успіху України".

Тема євроінтеграції стає невід'ємною частиною нашого життя. Наше завдання полягає в тому, щоб знати і поважати наших сусідів, країни Євр...